Porządek i bałagan - co z Miłości, co z ego?

Porządek i bałagan - co z Miłości, co z ego?

Pytanie.

Porządek i bałagan – co z Miłości, co z ego?

 

Odpowiedź.

Moja Droga i Umiłowana Siostro!

Wbrew pozorom, na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Wszystko zależy od kontekstu, a ściślej mówiąc od celu, czyli od tego do czego dana sytuacja prowadzi.

Na pierwszy rzut oka można by przecież stwierdzić, że oczywiście porządek pochodzi z Miłości, a bałagan z ego. Ale czyż nie raz doświadczałaś, że z bałaganu rodziło się dobro?

Bałagan, to takie zamieszanie, zawirowanie i sam w sobie, jak wszystko inne jest obojętny. Tak jak porządek. Oba są tylko odwzorowaniem tej głębszej rzeczywistości. Jej próbnikiem.

Doświadczenie głębszej warstwy obu tych zjawisk, nie jest dla Ciebie trudne. Najlepszym może okazać się pytanie: jakie emocje, myśli, jakie intencje spowodowały taką a nie inną emanację.

Drugim aspektem sprawy o którą pytasz, jest oczywiście postrzeganie, czyli interpretacja. I tu zabiera głos ego. Próbuje powiedzieć nam co jest dobre, a co złe. Czyli mówi na przykład, że bałagan jest zły. A skąd wiesz do czego ten bałagan ma doprowadzić? A może jest efektem rozpadu jakiejś niekorzystnej dla Ciebie myśli? Żeby powstało nowe, stare czasem musi odejść i czasem rozpada się w spektakularny sposób tworząc chaos postrzegany jako bałagan.

Ale oczywiście dobrze czujesz, że ogólnie bałagan jest odzwierciedleniem pewnych egotycznych myśli i pokazuje, że coś się dzieje w Twoim wnętrzu. I w drugą stronę, Miłość i pokój manifestują się w porządku. Tylko nie interpretuje, nie oceniaj, co jest dobrym porządkiem i co jest złym bałaganem. Kieruje się odczuciem Twojego serca. Jeśli mówi Ci, że coś jest dobre, idź za tym, nawet jeśli wygląda to na bałagan. I porzuć to, co wygląda na porządek, ale budzi niepokój.

Odczucia Twojego Serca są najważniejsze.

Pokoju i Miłości
Twoja siostra Maria Magdalena

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *